الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
پیشخوان

 

 

 

درس اخلاق علامه مصباح

 

 

میز رسانه

اخبار منتخب
مراکز مرتبط

 

چاپ
ماجرای نماز عید فطر سال 201 هجری

سال 201 هجری امام بالاجبار ولایت‌عهدی را پذیرفت. با حلول ماه شوال، مأمون از امام خواست نماز عید فطر را اقامه کند اما امام با این شرط که مانند جدش نماز عید بخواند، این امر را پذیرفت.

نوشتاري از آيت الله صافي

هيچ‌گونه مراسم كمرشكن و مصارف رقابت‌انگيز و مخارج بيهوده در اين جشن اسلامي وجود ندارد و از اين رو نمي‎تواند بهانه‎اي جهت كردارهاي پليد پول‎داران، شهوتران‎ها و مي‎خواران باشد.

ويژه نامه پويا با عنوان :

تبيين: فصلنامه فرهنگ پويا با عنوان « روحانيت اصيل » منتشر شد.

سید حسن نصرالله:

دبیرکل حزب الله لبنان طی سخنانی به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس و همبستگی با ملت فلسطین با تاکید بر اینکه"مقاومت فلسطین در غزه با منطق مقاومت پیروز شده"به صهیونیست‌ها درباره تداوم جنگ...

 امام جمعه قم با تأکید بر این‌که مسأله فلسطین یک مسأله انسانی است نه عربی، گفت: بر سر سازمان‌های بین‌المللی به ویژه سازمان ملل مدعی نیز خاک مرگ پاشیده اند که این فاجعه انسانی را نمی‌بینند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به نگاه ویژه ائمه معصومین علیهم‌السلام در حمایت از مظلوم گفت: راهپیمایی در حمایت از مردم مظلوم غزه مبنای دینی دارد.

یک مرجع تقلید گفت: در کمک به مردم غزه و فلسطین اگر کسی بتواند زخمی‌ها را معالجه کند، اما کوتاهی کند، شریک جرم است.

از تاريخ بدانيم:

تبيين: در جنگ صفين، ناگاه لشكر شام، ميمنه لشكر عراق را فراري داد، مالك اشتر سردار لشكر حضرت امير عليه‏السّلام در تلاش براي جلوگيري از متلاشي شدن سپاه، سربازان را با فرياد به بازگشت و ادامه جنگ...

مواضع انقلابی آنقدر بزرگ است که باید برای حفظش امام علی (ع) خلافت را در شورای شش نفره از دست بدهد، صدها دشمن و ناراضی برای خود درست کند و سنگ بنای جنگی 110 روزه را با سپاهیان انبوه شام بگذارد.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: توقع ما از رئیس‌جمهور محترم این است که همانگونه که در فتنه ۷۸، فتنه‌گران را تحقیر کرد، افراطی‌ها را از سنگرها دور و دانشگاه‌ها را از حضور این افراد خالی کند.

امام جمعه قم با محکوم کردن تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه بر لزوم امداد رسانی به مردم این منطقه محاصره شده تاکید کرد و گفت: غرش موشک‌های فلسطینیان خواب را از چشمان صهیونیست‌ها ربوده است.

شبي براي بخشش همه:

تبيين: شب قدر كدام شب است؟ برخي از محدثين برادران اهل تسنن نقل كرده‌اند كه شب قدر، شب نيمه ماه شعبان است. بعضي از مفسرين اين روايت را از عكرمه نقل كرده‌اند كه البته راوي معتبري نيست.

حجت‌الاسلام سقای بی ریا:

این افراد چیزی خارج از دین را هدف قرار داده‌اند و فرهنگ لیبرالیسم و آزادی غربی را قبول کرده‌اند؛‌ این افراد می‌گویند فرهنگ غرب با تکنولوژی می‌آید و در برابر آن نمی‌توان کاری کرد.